XR5

STELLAR PERFORMANCE

Poznaj nowego XR5. To nowa odsłona osiągnięć CORE. Wynik dekady sukcesywnych udoskonaleń. Nasz proces innowacyjny to skrupulatna weryfikacja wszelkich usprawnień, gwarantująca zachowanie rdzennego DNA danego modelu – kodu genetycznego stanowiącego o jego niepowtarzalnym charakterze. Rezultat to latawiec typu power delta, wyzwalający zdumiewający potencjał dla stylu freeride.

 

XR5, przedstawiciel Serii Uniwersal +, został zaprojektowany tak, iż sprawdza się w każdych możliwych warunkach, od szkwalistych wód wewnętrznych, po szybkie oceaniczne beach break’i. XR5 celuje jednak w dziedzinie power freeriding, a więc przede wszystkim dooobre noszenie, wysoookie loty i maestrię hooked-in freestyle.

Przekonasz się, iż 5-ta generacja XR umożliwia zarówno bezpośrednią kontrolę mocy w szkwałach, jak i jej dostatek przy spadku siły wiatru – zapewniając spokojną jazdę. Nadto żywiołowy zakres mocy i finezyjną zabawę na falach.

DELTA BOW SHAPE

Konstrukcja XR5 to połączenie wklęsłej krawędzi spływu latawców typu bow i podciętych tipów latawców delta. Jego profil zaprojektowaliśmy tak, by pruł ostro pod wiatr nawet przy niewielkiej mocy, podbijał w górę tak wysoko jak tylko zapragniesz i pozwalał błyskawicznie wejść w ślizg!

Nasz XR5 znajdzie Twoje uznanie ze względu na znaczące ulepszenia jego obrysu – a zwłaszcza geometrii tipów. XR5 prowadzi się jeszcze lepiej niż jego poprzednik, co przekłada się na pewność manewrów ridera w wodzie i powietrzu.

Ta mocarna machina wymaga 5-ciu tub poprzecznych. Jej super wytrzymały szkielet zewnętrzny to nieodzowny element konstrukcji, stabilizujący siły generowane dodatkowo przez nasz system Inteligentnego Łuku. Tuby XR5 to unowocześnione łączenia segmentów i nowa geometria, cechy przyczyniające się do dalszego wzrostu sztywności i trwałości poszycia, jednak nie zwiększając jego masy.

EXOTEX® ULTRA RIGID DACRON

Wzorzec dla jakości Dacronu. ExoTex Dacron zawiera nową strukturę nici i emulsję (powłokę ochronną), która umożliwia modelowi XR5 posiadanie szkieletu z wyraźnie cieńszą tubą główną i poprzeczkami przy większej wytrzymałości. ExoTex wyraźnie zwiększa wytrzymałość i żywotność „szkieletu” przy jednoczesnym zmniejszeniu średnicy tub. ExoTeex poprawia przepływ powietrza, stabilność podczas lotu oraz zapewnia bezpośrednie czucie na barze poprzez wyeliminowanie nierówności na tubach tworzących się na szwach.

CORETEX® TRIPLE RIPSTOP

Wyłącznie w CORE. Włókno poszycia naszych latawców jest wzmocnione przez trzy różne procesy powlekania. Te wyznaczają nowe standardy w odporności na rozdarcia, uderzenia, działanie słońca, rozciąganie – stanowiące o niezwykłej długowieczności wiodącej w branży tkaniny TRIPLE RIPSTOP. CoreTex stanowi o sztywności i namacalnej trwałej świeżości poszycia

SHORT BRIDLE SYSTEM
Krótko i dobrze. Ultrakrótki system uprzęży poprawia czucie na barze – zawsze wiesz gdzie znajduje się twój latawiec. Dla precyzyjnych, ciasnych loop’ów. W latawcach o większych rozmiarach ta reaktywność staje się nawet bardziej odczuwalna. Wyobraź sobie, że czujesz jak latawiec zdaje się wyprzedzać twoje myśli.
INTELLIGENT ARC
Inteligentny łuk to ustawienie uprzęży na zawołanie modyfikujące profil latawca w sposób liniowy i bezpośredni. Jak ptak rozpościerający skrzydła, by uzyskać noszenie, tak XR4 zwiększa rozpiętość skrzydeł po zaciągnięciu baru. Precyzyjna kontrola mocy.

SPEED VALVE 2

Nie potrzeba żadnej przejściówki! Trwały zawór Speed Valve 2 łączy bezpośrednio każdą 20 mm (twist-lock) rurkę od pompki. Zawór Speed Valve 2 maksymalizuje przepływ powietrza, minimalizuje czas pompowania i zauważalnie redukuje ciśnienie w pompce. Umiejscowienie zaworu zapobiega uszkodzeniom na plaży.

GRINTEX® PATCHES
Wzmocnienia zapobiegające przetarciom tam, gdzie potrzeba. Nowe, extremalnie odporne na ścieranie łaty na szwach łączących segmenty tuby głównej i zakończeniach tub poprzecznych zapewnią wyższy standard zabezpieczenia latawca na plaży.

INSTANT AUTO RELAUNCH

Błyskawiczny restart latawca to nie tylko słowa! XR5, po odpuszczeniu baru, instynktownie ustawia się w idealnej pozycji do restartu. Wave riderzy docenią, jak łatwo latawiec uwalnia się z wody, gdy liczy się czas. Możesz wypróbować strapless 360, polegając na XR5.