BAR CORE SENSOR 2S/2S+

LEKKI. BEZPOŚREDNI. BEZPIECZNY.

Poziom zadowolenia z sesji na wodzie w znacznej mierze zależy od sprzętu. Dobór tapezu, latawca, baru i deski – wszystko to może zadecydować, jak potoczy się Twój dzień. I tak, świetny latawiec podpięty do przeciętnego baru może przynieść rozczarowanie. My, (w) CORE, wiemy, jak znacząca jest idealna kontrola, jaką daje właściwy bar – jak przekłada sie ona na osiągi i „czucie” latawca. Dlatego uczulamy naszych inżynierów produkcji, by wciąż podnosili poprzeczkę – czego efektem jest SENSOR 2.

PROSTOTA I FUNKCJONALNOŚĆ. PRECYZJA I WYCZUCIE.

SENSOR 2 jest wyposażony we wszystko, czego trzeba, by zapewnić Ci idealny kontakt z latawcem. System bezpieczeństwa SSF, tytanowy rdzeń, samoodkręcające się linki ( „auto untwist”) czy rotacyjna zrywka („Rotor quick release”) to tylko niektóre z innowacyjnych rozwiązań stanowiących o bezpieczeństwie, funkcjonalności i intuicynej prostocie z jaką powodujesz latawcem. W pełni doświaczysz magii działania SENSOR 2, gdy poczujesz w ręku całe 230 gramów funkcjonalnej prostoty monolitycznego baru, który w ułamku sekundy odczytuje twe zachianki, by przeistoczyć je w czyn.

CERAMIC UNTWIST

Functional simplicity. Untwisting your front lines has never been easier. Front line twists only occur below the Sensor 2S bar. An improved, below the bar, swivel with hi-tech ceramic bearings unravels the front lines virtually on its own or whenever the bar is pulled in. The days of manually spinning the front line swivel are over. Welcome to the Sensor 2S era of super auto untwist!

 

 

230G UNIBODY BAR

Produkowany u nas, monolityczny bar o piórkowej wadze 230 g. Głównymi przyczynami, dla których SENSOR 2 daje uczucie lekkości i niezwykłej bezpośredniości prowadzenia latawca, są jego uszczuplona masa i nowozaprojektowane zakończenia drążka.

 

TITANIUM CORE

Projekt najmocniejszego baru wszechczasów. Zdajcie się na CORE. Skonstruowaliśmy wewnętrzny stelaż z tytanu (grade 5), stosowanego dziś w lotnictwie. To właśnie dzięki tytanicznej lekkości i sztywności konstrukcji SENSOR 2 daje niezrównane czucie na barze.

ROTOR QUICK RELEASE

Jedyny system bezpieczeństwa, nie wymagający ani chwili zastanowienia. Jeden prosty, bezpieczny, intuicyjny ruch – gdy przekręcimy mechanizm obrotowy w dowolną stronę (w prawo, bądź w lewo) – latawiec traci moc. W przeciwieństwie do innych, konwencjonalnych systemów, nasza ‚zrywka’ nie wymaga walki z naporem wody. ROTOR wyznacza standardy bezpieczeństwa, skuteczności i łatwości w użytkowaniu. Dodatkową przewagą ROTORA nad konwencjonalnymi rozwiązaniami pull/push są jego skromne rozmiary. ROTOR jest bardziej kompaktowy niż ‚zrywki’ odpychane, a więc lżeszy – a przede wszystkim krótszy. Co oznacza mniejszy dystans od ręki ridera od knagi regulacji mocy. A jest to korzyść jak najbardziej oczywista.

 

SUPPORTED SINGLE FRONTLINE SAFETY (SSF)

Wyłącznie w CORE. Gdy aktywujemy obrotową zrywkę, latawiec utraci całą moc i spokojnie opadnie, skierowany krawędzią natarcia do dołu, aż ta przyklei się do wody. Latawiec pozostanie ustawiony do wiartu, oczekując na restart. Tak działa SSF – latawiec nie przewija się w powietrzu!

S-NECK

Perfect balance. The stainless steel connection between the Rotor QR and the depower lines is shaped to provide more symmetric pulling forces on the lines. S-Neck: Smoother auto untwist. Zero unwanted leverage. Perfectly symmetric pulling forces. Now that’s smart.

REGULACJA MOCY SENSOR

Oczywisty, jednolinkowy system regulacji mocy – dla zwolenników prostoty. Obsługa naszej nowej knagi zaciskowej wymaga o 25 % mniej siły niż inne knagi, co wyraźnie daje się odczuć przy silnych wiatrach. Dla dodatkowego zwiększenia komfortu można ustawić knagę bliżej siebie.

WYMIENNE INSERTY BARU

Inserty baru to element nadający linkom depoweru płynność ruchu – minimalizując ich zużycie. Zamienne inserty można założyć samodzielnie, bez pomocy narzędzi.

 

EVA GRIP

SENSOR 2 otacza EVA GRIP. Jego głębokie karbowanie zapewnia doskonały chwyt i wysoki standard komfortu.

SPLICED ENDS

Drobny, a jakże istotny szczegół dotyczący zakończeń naszych linek. Nie wykańczamy linek poprzez ich złożenie i zszycie. To tania sztuczka. Zamiast tego zaplatamy ucho (szplajs) i dopiero wówczas przechodzimy do szycia i wzmacniania zakończenia, by uczynić je trwałym, i bardziej opływowym.

LINKI WYKONANE W NIEMCZECH

Nasz renomowany partner, LIROS, to synonim innowacji i niezrównanej jakości w branży olinowania dla awiacji. Dla przykładu, nasze linki, zanim opuszczą fabrykę, są naciągane w wysokich temperaturach (proces „pre-stretch”), by wyeliminować ich późniejsze uciąganie się. Średnica ich przekroju to 1,8 mm, a ich wytrzymałość to 368 kg. Linki SENSOR 2 zaskoczą CIę swą nieprawdopodobną trwałością.

ZMIENNA SZEROKOŚĆ

Jeden bar dla wszystkich rozmiarów: od 5 do 19 m! I słusznie. Długość baru SENSOR 2 można regulować – 46 lub 52 cm – poprzez przełożenie sterówki o jeden supełek. Proste rozwiązania wygrywają. A zmiana długości baru nie może być już prostsza niż: 1. Odciągnij pływak, odsłaniając mocowanie sterówki. 2. Zdejmij pętelkę na końcu sterówki z mocowania. 3. Zamocuj pętelkę sterówki na przeciwnym supełku mocowania. Proste. I niezawodne.

KRÓTKI LEASH

Im krótszy, tym bezpieczniejszy. Krótki leash jest standardowym wyposażeniem każdego baru CORE. Założony na przód trapezu krótki leash – 50 cm – zapewnia lepszą ergonomię i wyższy standard bezpieczeństwa. Nie ginie z oczu, jest zawsze pod ręką i nie plącze się. Jeśli nie planujesz jazdy freestyle, to idealny, ultra-bezpieczny leash dla Ciebie.

CORE LOOP/STICK SET

Technologia CORE w każdym szczególe. Zaprojektowaliśmy paluch tak, by odsuwał się na bok – przy wypinaniu chickena z haka – i nie zawadzał przy ponownym wpinaniu się. Takie rozwiązanie zapobiega także przypadkowemu wypinaniu się z haka. Trafiony projekt? Naszym zdaniem, nadzwyczaj.

PRO LEASH 2

Wznieś się wyżej z nowym PRO LEASH 2. Stworzyliśmy ten leash dla Was, radykalnych riderów stylów freestyle i wakestyle. Jest to dłuższy i mocniejszy leash dla wykonujących tricki unhooked, freestyle i wakestyle. Z pewnością docenicie odporny na wszelkie zniszczenia karabińczyk heavy-duty, o wytrzymałości 500 kg (sprawdzony przez wspinających się po skałach twardzieli. PRO LEASH 2 jest nie do zdarcia, a po całkowitym rozciągnięciu osiąga długość 170 cm. Opcją jest też przedłużka, wraz z którą leash mierzy 215 cm, aby umożliwić rekomendowane przez nas podpięcie go z przodu trapezu.

PRO LOOP/STICK SET

Dedykowany riderom Freestyle Pro dłuższy chicken loop. Zwracamy tu uwagę, iż dłuższy chicken loop zwiększa dystans do knagi depoweru. I przypominamy o możliwości przesunięcia knagi niżej.