XR6

CORE XR6

Prom kosmiczny XR6!

Wsiadasz do rakiety kosmicznej, siadasz wygodnie w fotelu, zapinasz pasy, zaczyna się odliczanie… Gdzie zabierze Cię XR6 ? jednych w granicę troposfery, drugich trochę wyżej, a niektórym zapewni niekończący lot w kosmos!

Jako członek serii latawców Universal+, XR6 został zaprojektowany, aby działać w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach. Zwłaszcza w szkwalistych wiatrach śródlądowych i w pobliży skomplikowanych lini brzegowych. Podobnie jak wszystkie latawce z serii Universal+, XR6 został zaprojektowany tak aby wyróżniać się podczas międzygwiezdnych podróży. Nie wierzysz nam? Zapytaj Maarten’a Hager’a i Ross-Dillon Player’a, którzy oddali dwa najwyższe skoki na świecie 32m i 30m. Teraz Twoja kolej aby przełamać swoje osobiste sukcesy dzięki nowemu promowi kosmicznemu XR6!

Legandarna konstrukcja power delta bow zapewnia bezproblemową jazdę, rekordowy hang time i super gładkie lądowania. Nie siedź dłużej przed komputerem lub smartfonem… Wpadnij do Nas i poznaj kameleonową zdolność XR6 do przekształcania trudnych warunków w wysublimowaną jazdę

DELTA BOW SHAPE

Konstrukcja XR6 to połączenie wklęsłej krawędzi spływu latawców typu bow i podciętych tipów latawców delta. Jego profil zaprojektowaliśmy tak, by pruł ostro pod wiatr nawet przy niewielkiej mocy, podbijał w górę tak wysoko jak tylko zapragniesz i pozwalał błyskawicznie wejść w ślizg!

Nasz XR6 znajdzie Twoje uznanie ze względu na znaczące ulepszenia jego obrysu – a zwłaszcza geometrii tipów. XR6 prowadzi się jeszcze lepiej niż jego poprzednik, co przekłada się na pewność manewrów ridera w wodzie i powietrzu.

5 STRUT FRAME

Ta mocarna machina wymaga 5-ciu tub poprzecznych. Jej super wytrzymały szkielet zewnętrzny to nieodzowny element konstrukcji, stabilizujący siły generowane dodatkowo przez nasz system Inteligentnego Łuku. Tuby XR6 to unowocześnione łączenia segmentów i nowa geometria, cechy przyczyniające się do dalszego wzrostu sztywności i trwałości poszycia, jednak nie zwiększając jego masy.

FASTER TURNING SPEED

Delikatne zmiany w miejscach podpięcia delikatnie skróconej uzdy latawca sprawiają, że skręca on dużo szybciej niż poprzednik XR5. Sporo eksperymentowaliśmy z geometrią uzdy aby poprawić siły na barze i sprawić aby latawiec zachowywał się bardzo stabilnie w powietrzu nawet w najtrudniejszych warunkach.

EXOTEX® ULTRA RIGID DACRON

Wzorzec dla jakości Dacronu. ExoTex Dacron zawiera nową strukturę nici i emulsję (powłokę ochronną), która umożliwia modelowi XR5 posiadanie szkieletu z wyraźnie cieńszą tubą główną i poprzeczkami przy większej wytrzymałości. ExoTex wyraźnie zwiększa wytrzymałość i żywotność „szkieletu” przy jednoczesnym zmniejszeniu średnicy tub. ExoTeex poprawia przepływ powietrza, stabilność podczas lotu oraz zapewnia bezpośrednie czucie na barze poprzez wyeliminowanie nierówności na tubach tworzących się na szwach.

CORETEX® TRIPLE RIPSTOP

Wyłącznie w CORE. Włókno poszycia naszych latawców jest wzmocnione przez trzy różne procesy powlekania. Te wyznaczają nowe standardy w odporności na rozdarcia, uderzenia, działanie słońca, rozciąganie – stanowiące o niezwykłej długowieczności wiodącej w branży tkaniny TRIPLE RIPSTOP. CoreTex stanowi o sztywności i namacalnej trwałej świeżości poszycia.

 

SHORT BRIDLE SYSTEM

Krótko i dobrze. Ultrakrótki system uprzęży poprawia czucie na barze – zawsze wiesz gdzie znajduje się twój latawiec. Dla precyzyjnych, ciasnych loop’ów. W latawcach o większych rozmiarach ta reaktywność staje się nawet bardziej odczuwalna. Wyobraź sobie, że czujesz jak latawiec zdaje się wyprzedzać twoje myśli.

SPEED VALVE 2

Nie potrzeba żadnej przejściówki! Trwały zawór Speed Valve 2 łączy bezpośrednio każdą 20 mm (twist-lock) rurkę od pompki. Zawór Speed Valve 2 maksymalizuje przepływ powietrza, minimalizuje czas pompowania i zauważalnie redukuje ciśnienie w pompce. Umiejscowienie zaworu zapobiega uszkodzeniom na plaży.

 

SPEED PUMP SYSTEM

Napompuj swój latawiec w sekundę! No może 6 😉 Przeprojektowane wężyki one-pump są większe i pozwalają na swobodny przepływ powietrza. A kiedy nie pływałeś od kilku dni… liczy się każda sekunda 😉

INTELLIGENT ARC

Inteligentny łuk to ustawienie uprzęży na zawołanie modyfikujące profil latawca w sposób liniowy i bezpośredni. Jak ptak rozpościerający skrzydła, by uzyskać noszenie, tak XR6 zwiększa rozpiętość skrzydeł po zaciągnięciu baru. Precyzyjna kontrola mocy.

GRINTEX® PATCHES

Wzmocnienia zapobiegające przetarciom tam, gdzie potrzeba. Nowe, extremalnie odporne na ścieranie łaty na szwach łączących segmenty tuby głównej i zakończeniach tub poprzecznych zapewnią wyższy standard zabezpieczenia latawca na plaży.

INSTANT AUTO RELAUNCH

Błyskawiczny restart latawca to nie tylko słowa! XR6, po odpuszczeniu baru, instynktownie ustawia się w idealnej pozycji do restartu. Wave riderzy docenią, jak łatwo latawiec uwalnia się z wody, gdy liczy się czas. Możesz wypróbować strapless 360, polegając na XR6. 

KOSMICZNE MOMENTY Z CORE XR6

Wystrzel się na orbitę nowym XR6.