GTS 6 LW

EARLY FREESTYLIN’ NINJA!

I wciąż, niepokonany mistrz słabo wiatrowego freesyle’u 😉

Chcesz być na wodzie trzykrotnie częściej? Proszę bardzo! Oto ulepszona słabo wiatrowa edycja #freestyleninja – GTS 6 LW! Ciśnij swoje ulubione freestyle’owe tricki w niesprzyjających ku temu warunkach z praktycznie taką samą kontrolą i zręcznością jak w mniejszych rozmiarach GTS’a. Ha! Możliwe, że nawet będziesz czekać na troszeczkę słabszy wiatr, żeby wyciągnąć z plecaka to cudeńko!

GTS 6 LW zawiera w sobie kluczowe cechy standardowego GTS’a. 3 tubowa konstrukcja ExoTex zapewnia zwinność oraz typowy freestyleowy pazur. Piąta generacja posiada udoskonalony kształt i zmniejszoną średnicę tuby głównej, które sprawiają, że GTS jest stabilniejszy podczas kiteloop’ów dostarczając odczucie latawca o kształcie C.

GTS 6 LW to idealny partner dla tych nie tak doskonałych dni. Dostarcza wystarczająco dużo pop’u żeby skleić kilka efektownych tricków unhooked, podczas gdy wszyscy inni siedzą na brzegu albo usiłują wystartować latawiec z wody.

3 STRUT FRAME

Całkowicie nowa konstrukcja o trzech tubach poprzecznych GTS 5 LW to nie tyle ewolucja co rewolucja. Fani linii GTS z miejsca poczują sie jak w domu. Jednocześnie zachwyci ich precyzja, zauważalna poprawa charakterystyki unhooked plus niesamowita winda oraz hang-time. Po odjęciu dwóch tub poprzecznych uzyskaliśmy dwa atuty : GTS 5 LW skręca szybciej i bardziej bezpośrednio – nowy poziom osiągów został uzyskany szczególnie przy kiteloopach oraz podczas jazdy na fali. Ponaddto jest zauważalnie lżejszy i perfekcyjnie wyważony. Nawet na luźnych linkach pozostaje długo na swojej pozycji..

CIT (Core Intelligent Trim System)

Dopasuj GTS’a do swojego stylu jazdy! Rozpocznij od wybrania swojego ulubionego ustawienia na uździe przytwierdzonej do krawędzi natarcia latawca. Ustawienie WAVE sprawia, że latawiec skręca dużo szybciej, zwiększa depower i nie ściąga nas z deski strapless. Zapewnia też większy „lift” co pomaga w wykonaniu zwrotów. Ustawienie FREESTYLE zwiększa promień skrętu przez co latawiec staje się wolniejszy oraz stabilizuje go co ułatwia wykonywanie tricków freestyle’owych i kiteloop’ów. Ustawienie standardowe ALLROUND – GTS 5 LW charakteryzuje się wtedy doskonałym depowerem oraz zadowalającym hang time’em.

CORETEX ® LIGHT

Wyłącznie w CORE. Włókno poszycia naszych latawców jest lżejsze specjalnie zaprojektowane dla kolekcji LW. Nasz materiał wyznacza nowe standardy w odporności na rozdarcia, uderzenia, działanie słońca, rozciąganie – stanowiące o niezwykłej długowieczności wiodącej w branży tkaniny CoreTex stanowi o sztywności i namacalnej trwałej świeżości poszycia.

ULTRASHORT BRIDLE SYSTEM

Super krótka uprząż to kolejny czynnik zapewniający szybką i bezpośrednią reakcję na ruch barem. Geometria uprzęży została ponownie udoskonalona co czyni GTS 5  LW jeszcze lepszym latawcem.

GRINTEX® PATCHES

Wzmocnienia zapobiegające przetarciom tam, gdzie potrzeba. Nowe, extremalnie odporne na ścieranie łaty na szwach łączących segmenty tuby głównej i zakończeniach tub poprzecznych zapewnią wyższy standard zabezpieczenia latawca na plaży

SPEED VALVE 2

Nie potrzeba żadnej przejściówki! Trwały zawór Speed Valve 2 łączy bezpośrednio każdą 20 mm (twist-lock) rurkę od pompki. Zawór Speed Valve 2 maksymalizuje przepływ powietrza, minimalizuje czas pompowania i zauważalnie redukuje ciśnienie w pompce. Umiejscowienie zaworu zapobiega uszkodzeniom na plaży.

 

SPEED PUMP SYSTEM

Napompuj swój latawiec w sekundę! No może 6 😉 Przeprojektowane wężyki one-pump są większe i pozwalają na swobodny przepływ powietrza. A kiedy nie pływałeś od kilku dni… liczy się każda sekunda ;).

EXOTEX® LIGHT SLIM STRUTS

Wzorzec dla jakości Dacronu. ExoTex Dacron zawiera nową strukturę nici i emulsję (powłokę ochronną), która umożliwia modelowi GTS 5 posiadanie szkieletu z wyraźnie cieńszą tubą główną i poprzeczkami przy większej wytrzymałości. ExoTex wyraźnie zwiększa wytrzymałość i żywotność „szkieletu” przy jednoczesnym zmniejszeniu średnicy tub. ExoTeex poprawia przepływ powietrza, stabilność podczas lotu oraz zapewnia bezpośrednie czucie na barze poprzez wyeliminowanie nierówności na tubach tworzących się na szwach.

ULTRALIGHT WINGTIPS

Nowy Dakron ExoTex daje naszym inżynierom swobodę w przeprojektowaniu ucha latawce z mniejszą ilością dakronu, bez utraty trwałości i stabilności. Mniej materiału zapewnia mniejsze siły na barze, a mniejsze siły oznaczają szybsze skręty.

SPEED PROFILE

GTS 5 LW posiada bardziej płaski kształt od standardowej wersji, aby zmniejszyć opór powietrza oraz niechciany nacisk boczny. O wiele bardziej wydajny i aerodynamiczny profil latawca generuje więcej wiatru pozornego, a tym samym zwiększa siłę nośną i dostarcza więcej mocy przy wybiciu. Lataj szybciej i wcześniej niż inni!