XLITE

CORE XLite

Jesteś foilowym świrem Jak nie to prędzej czy później zostaniesz! Pływanie na foilu nie jest tylko alternatywą dla braku wiatru, to niesamowita zabawa i mega zajawa w każdych warunkach! Jak daleko posuniesz się w nowych trickach i progresie na foilu? Z nową zabawką Xlite o wiele dalej niż możesz to sobie wyobrazić!

Poznaj najnowszy latawiec z serii Specialized, nie komorowy ale wcale nie gorszy pompowany LEI (Leading Edge Infatable), który Cię nie powstrzyma przed progresem! Całkowicie nowy XLITE to latawiec jednotubowy, który doskonale sobie poradzi z każdym hydrofoilem, dlaczego? Ponieważ nasz team konstruktorów połączył moc naszego wszechstronnego Nexusa z niesamowitym dryfem Section i jest aż o 20% lżejszy!

 

Jak to zrobiliśmy?

Obniżenie wagi latawca nie jest łatwe. Eksperymentowaliśmy więc z nowymi materiałami, uprzężami i zwężeniem średnicy tub poprzecznych. Po wyczerpującej pracy nasi projektanci skupili się na wykorzystaniu potrójnie zbrojonego materiały CoreTex i nowym ultralekkim dakronem ExoTex Light, który jest o ponad 10% lżejszy, a równie wytrzymały co standardowy materiał zastosowany w latawcach Core. Dodatkowo opracowaliśmy cieńsze, zapobiegające zaczepianiu się Uzdy, które dodatkowo zmniejszają wagę i poprawiają szybki restart z wody.Finalnie osiągnęliśmy nasz cel i zredukowaliśmy masę aż o 20%

 

ALL IN

AND NOTHING BUT.

Prawdziwe foilowe świry zauważą jak lekki i dokładny w powietrzu jest XLITE. Jak łatwo i wąsko kręci kiteloopy. Początkujący docenią możliwośc restartu na wstecznym. Niezależnie od tego czy chodzi o sesyjkę na jeziorze Garda czy o łapanie swellu na Silver Rock czy freestyleowe tricki na Twoim homespocie – XLITE pozwoli Ci na wszystko!

SENSOR 2S PRO

FOIL BAR

Podobnie jak wszystkie nasze latawce – XLITE jest kompatybilny z wszystkimi ultralekkimi barami Sensor. Wszystkie latawce foil są wrażliwe na ciężkię standardowe linki, które wpływają na sterowanie i właściwości dryfu, wiec inwestowanie w dobry bar jest warte każdej złotówki. Najwyższą wydajność XLITE zapewni nasz nowy bar – Sensor 2S Pro Foil.

Nowy krótki bar (39/45cm) jest wykonany całkowicie z karbonu i ma regulowaną długość linek, które są o 20% cieńsze. Cieńsze linki zmniejszaj opór i znacznie poprawiają sterowanie i pomagają w restarcie z wody w granicznych warunkach. Bar jest wyposażony w 22 metrowe linki Tectanium Vario (16m + 2m + 4m) o udźwigu 300kg każda. Do latawca w zestawie dołączamy 3m przedłużki.

NEW EXOTEX® LIGHT ULTRA

Tylko trochę lżejszy, odporny na rozciąganie oraz rozdarcia umożliwia nam pompowanie latawca mocniej niż inne przy tubach o mniejszej średnicy. Materiał ExoTex Light posiada zmodyfikowany wzór nici, który zmniejsza masę o około 10%. Nowy Dakron poprawia przepływ powietrza, stabilność i właściwości lotne. Nasz materiał znacznie zwiększa sztywność tub pomimo zmniejszenia średnicy. Spodziewaj się płynnej, przyjemnej jazdy i niekończących się uśmiechów na swoim XLITE.

ONE STRUT

Nasza projekt jedno tubowy zapewnia zdecydowanie lepszą kontrolę nad latawcem niż w kite’ach beztubowych dzięki zmniejszeniu trzepotania i zaginania się czaszy. Konstrukcja jednotubowa zapewnia także lepsze możliwości ponownego restartu latawca z wody.

LW PROFILE

Dopracowany profil Light Wind generuje moc i prędkość przy środkuciężkości, który jest przesunięty maksymalnie do tyłu aby poprawić dryfowanie. Zaciągnij bar „dodaj gazu” a XLITE ożywa! Poczuj całkowitą kontrolę nad latawcem podczas niekończących się downwindów!

CIT (Core Intelligent Trim System)

Dopasuj XLITE do swojego stylu jazdy! Rozpocznij od wybrania swojego ulubionego ustawienia na uździe przytwierdzonej do krawędzi natarcia latawca. Ustawienie WAVE sprawia, że latawiec skręca dużo szybciej, zwiększa depower i nie ściąga nas z deski strapless. Zapewnia też większy „lift” co pomaga w wykonaniu zwrotów. Ustawienie FREESTYLE zwiększa promień skrętu przez co latawiec staje się wolniejszy, stabilizuje go co ułatwia wykonywanie tricków freestyle’owych i kiteloop’ów. Ustawienie standardowe ALLROUND – XLITE charakteryzuje się wtedy doskonałym depowerem oraz zadowalającym hang time’em.

FUTURE C-SHAPE

XLITE posiada nieco wyższy współczynnik AR „Future C-Shape” zapewnia szybkie i ciasne skręty przy kiteloopach. Szersze tipy, zapewniają stabilność i precyzyjną kontrolę. Wyobraź sobie jak lecisz z mega prędkością i robisz zwrot z downloopem. Proste!

ULTRASHORT BRIDLE SYSTEM

Super krótka uprząż to kolejny czynnik zapewniający szybką i bezpośrednią reakcję na ruch barem, więc lepiej wyczuwasz na barze pozycję Twojego latawca w powietrzu. Wyobraź sobie latawiec, który praktycznie wyczuwa każdy Twój ruch jakby był podłączony do mózgu.

 

INSTANT AUTO RELAUNCH

Błyskawiczny restart latawca ma kluczowe znaczenie, gdy pływasz Wave i fala będzie chciała zaraz pożreć Twój latawiec, po odpuszczeniu baru, XLITE instynktownie ustawia się w idealnej pozycji do restartu.

SPEED VALVE 2

Nie potrzeba żadnej przejściówki! Trwały zawór Speed Valve 2 łączy bezpośrednio każdą 20 mm (twist-lock) rurkę od pompki. Zawór Speed Valve 2 maksymalizuje przepływ powietrza, minimalizuje czas pompowania i zauważalnie redukuje ciśnienie w pompce. Umiejscowienie zaworu zapobiega uszkodzeniom na plaży.

 

SPEED PUMP SYSTEM

Napompuj swój latawiec w sekundę! No może 6 😉 Przeprojektowane wężyki one-pump są większe i pozwalają na swobodny przepływ powietrza. A kiedy nie pływałeś od kilku dni… liczy się każda sekunda 😉

GRINTEX® PATCHES

Wzmocnienia zapobiegające przetarciom tam, gdzie potrzeba. Nowe, extremalnie odporne na ścieranie łaty na szwach łączących segmenty tuby głównej i zakończeniach tub poprzecznych zapewnią wyższy standard zabezpieczenia latawca na plaży

SENSOR BAR READY

XLITE jest w pełni kompatybilny z barami Sensor 2 i Sensor Pro – zapewniającymi precyzję sterownia latawcem – i naszym niezrównanym systemem bezpieczeństwa Supported Single Frontline Safety (SSF). XLITE jest także kompatybilny ze starszymi czterolinkowymi barami CORE.